fbpx
Ciepła woda bez piecyka gazowego. Można składać wnioski w WFOŚiGW
PRO-house Zarządzanie Nieruchomościami informuje, że spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe z Kielc i województwa świętokrzyskiego od 7 marca 2023 roku mogą ubiegać się o pieniądze na likwidację piecyków gazowych i podłączenie budynków wielorodzinnych do ciepłej wody użytkowej.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Prezes tej instytucji Ryszard Gliwiński poinformował, że celem programu jest między innymi ograniczenie tzw. „niskiej emisji” zanieczyszczeń do powietrza.

Program adresowany do spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych z województwa świętokrzyskiego. WFOŚiGW w Kielcach przeznaczył na dofinansowanie zadań w formie pożyczki 2 miliony złotych. Jest to pożyczka z możliwością umorzenia do 20 proc. Wnioski można składać od 7 do 14 marca 2023 roku. Zgodnie z programem mogą to zrobić spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Jak informowaliśmy, program jest kontynuowany od 2021 roku. Dotychczas zlikwidowano ponad 337 piecyków.

Szczegóły dotyczące programu „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza mające na celu likwidację niskiej emisji z piecyków gazowych do produkcji ciepłej wody użytkowej” dofinansowywane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w 2023 roku” są dostępne na stronie internetowej WFOŚiGW.

Załączniki oraz odnośniki do dokumentów warunkujących uzyskanie dofinansowania:

Załącznik nr 1 do ogłoszenia o naborze wniosków: Uchwała nr 3/23 zatwierdzająca Program „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza mające na celu likwidację niskiej emisji z piecyków gazowych do produkcji ciepłej wody użytkowej” dofinansowywane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w 2023 roku”.

Pozostałe dokumenty wymagane do złożenia wniosku (wymienione w formularzu wniosku o dofinansowanie)
http://wfos.com.pl/dla-beneficjentow/dokumenty-beneficjenci/wniosek-zasady-zalaczniki

PRO-house Zarządzanie Nieruchomościami Ewa Głowacka
+48 797 829 343 biuro@prohousekielce.pl
PRO-house Zarządzanie Nieruchomościami Ewa Głowacka
error: Treść jest chroniona przed kopiowaniem