fbpx
Ciepła woda bez piecyka gazowego. Można dostać dofinansowanie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pomoże spółdzielniom mieszkaniowym i wspólnotom mieszkaniowym zastąpić służące do podgrzewania wody piecyki gazowe podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą starać się już o dofinansowanie. W tym roku do podziału są 2 miliony złotych.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Kielcach poinformował, że spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty mieszkaniowe mające w swoich budynkach piecyki gazowe służące do podgrzewania wody w mieszkaniach mogą skorzystać z dofinansowania. Budynki będą mogły zostać podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Nabór wniosków pozwalających na dofinansowanie wymiany piecyków gazowych będzie prowadzony do wyczerpania środków, które w tym roku wynoszą 2 miliony złotych. Wsparcie dla wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych udzielane będzie w postaci niskooprocentowanych pożyczek z okresem kredytowania nawet do 20 lat.

Eksperci podkreślają, że zastąpienie piecyków gazowych w celu wytworzenia ciepłej wody w mieszkaniach podłączeniem budynków do sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach to nie tylko inwestycja ekologiczna i komfortowa, ale przede wszystkim zapewniająca bezpieczeństwo mieszkańcom. Od początku 2022 roku świętokrzyscy strażacy odnotowali 54 interwencji związanych z ulatniającym się tlenkiem węgla – 10 osób zostało poszkodowanych, a jedna zmarła.

Wnioski do końca listopada, ale lepiej się pospieszyć

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Kielcach 4 lipca bieżącego roku ogłosił nabór wniosków w ramach programu „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza mające na celu likwidację niskiej emisji z piecyków gazowych do produkcji ciepłej wody użytkowej”.

W sumie na dofinansowanie zadań w formie pożyczki przeznaczono 2 miliony złotych. Termin składania wniosków upływa w momencie wyczerpania środków, ale nie później niż do 30 listopada  2022 roku. O dofinansowanie mogą ubiegać się spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Szczegóły na temat programu „Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza mające na celu likwidację niskiej emisji z piecyków gazowych do produkcji ciepłej wody użytkowej” są dostępne na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

CZY ZAMIANA SŁUŻĄCEGO DO PODGRZEWANIA WODY PIECYKA GAZOWEGO NA PODŁĄCZENIE DO MIEJSKIEJ SIECI CIEPŁOWNICZEJ TO TWOIM ZDANIEM DOBRE ROZWIĄZANIE?
PRO-house Zarządzanie Nieruchomościami Ewa Głowacka
error: Treść jest chroniona przed kopiowaniem